ZVEZA
SLOVENIJE

sreda, 14. junij 2023, ob 21. uri

Janja Garnbret edina slovenska finalistka

Janja Garnbret se je na tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Innsbrucku prebila v četrtkov finale najboljše šesterice. V današnjem večernem polfinalu je s tremi osvojenimi balvani zasedla četrto mesto, potem ko je dopoldan postavila najboljši dosežek kvalifikacij.
Janja Garnbret je bila edina Slovenka v današnjem polfinalu. Vita Lukan, Katja Debevec in Julija Kruder so pristale na mestih zunaj polfinala. Lukanova je balvansko tekmovanje končala na 23. mestu, Debevčeva je bila 25., Kruderjeva 35.

GVP_8759__002_Janja Garnbret je v finalu (foto Grega Valančič)

Garnbretova se je sicer v začetku meseca v Pragi uspešno vrnila v svetovni pokal po poškodbi. Vrnitev v mednarodno tekmovalno areno je potrdila z drugim mestom, prvimi slovenskimi stopničkami v konkurenci svetovnega pokala v tej sezoni.

Innzbruck_Kvali_GV_077
Vita Lukan se vrača po poškodbi (foto Grega Valančič)

V četrtek bodo ob 9.00 moške kvalifikacije na balvanih, kjer bodo med 114 tekmovalci po 20 mestih, ki so na voljo v polfinalu, posegali Martin Bergant, Jernej Kruder, Zan Lovenjak Sudar, Anže Peharc in Gregor Vezonik. V četrtek zvečer bo ob 19.30 ženski finale z Garnbretovo, v petek dopoldne sledi moški balvanski polfinale in zvečer še finale.

Moške in ženske kvalifikacije v težavnosti bodo na sporedu v soboto, v nedeljo pa bodo na sporedu še polfinalne in finalne odločitve v težavnosti.