Mina Markovič tretja na izboru športnice leta 2015

Športno plezanje |
Komisija za športno plezanje |
Objavil(a): Manca Ogrin
Društvo športnih novinarjev Slovenije je 8. decembra 2015 na tradicionalni prireditvi v Cankarjevem domu za najboljša športnika leta 2015 izbralo smučarko Tino Maze in skakalca Petra Prevca, športna plezalka Mina Markovič se je uvrstila na tretje mesto.
Najboljša športnika Slovenije v letu 2015 po izboru Društva športnih novinarjev Slovenije (DŠNS) sta tako kot lani in predlani alpska smučarka Tina Maze (nagrado je prejela šestič) in smučarski skakalec Peter Prevc (tretjič zapored), najboljša ekipa leta je postala odbojkarska reprezentanca Slovenije.

Dvakratna svetovna prvakinja Tina Maze, tudi druga v skupni razvrstitvi svetovnega pokala, je v glasovanju 131 članov DŠNS dobila 376 točk in z naskokom prehitela svetovno prvakinjo v judu Tino Trstenjak (177 točk), na tretje mesto pa so novinarji uvrstili najuspešnejšo slovensko športno plezalko Mino Markovič (150 točk), evropsko prvakinjo in zmagovalko skupne razvrstitve svetovnega pokala v težavnosti. Med žensko deseterico najboljših deset, na 8. mesto, se je uvrstila tudi Janja Garnbret, ki je letos prav tako navduševala s svojim plezanjem in osvojila vrsto lovorik v mladinski in članski konkurenci. Na tretje mesto za ekipo leta pa se je uvrstila slovenska reprezentanca v športnem plezanju.