ZVEZA
SLOVENIJE

ponedeljek, 22. julij 2024, ob 10. uri

Rosa Rekar tik pod stopničkami v svojem prvem članskem finalu SP

Mladinka Rosa Rekar se je 19. julija v Brianconu na tekmi svetovnega pokala v težavnosti zavihtela na četrto mesto, kar je odličen dosežek 18-letne športne plezalke iz Žirovnice, ki je tretjič v karieri nastopila v članski konkurenci in se prvič uvrstila v finale.
Članica slovenske mladinske reprezentance v športnem plezanju Rosa Rekar (PK FA) je dobro unovčila priložnost za nastop v članski konkurenci, saj si je na tekmi svetovnega pokala v težavnostnem plezanju 19. julija v Brianconu priplezala odlično četrto mesto. V svojem prvem članskem finalu je z doseženo višino 41+ le za en gib zaostala za tretjeuvrščeno Avstrijko Matteo Pötzi. V nekoliko predolimpijsko okrnjeni konkurenci je zmagala Japonka Mei Kotake, srebrno medaljo je osvojila Italijanka Laura Rogora.

rosa_rekar_briancon_foto_Sytse_van_Slooten
Rosa Rekar tik pod stopničkami v svojem prvem članskem finalu SP (foto Sytse van Slooten)

"Za tekmo v Brianconu sem najprej mislila, da bo zahtevnejša, ker še nimam veliko izkušenj s tako velikih tekmovanj, a se je vse izšlo super. Najzahtevnejše so bile kvalifikacije, ker sem bila najbolj živčna, polfinale in finale pa sem res lahko odplezala sproščeno in sem med plezanjem uživala. S svojim plezanjem sem kar zadovoljna, ker sem res dala vse od sebe, morda bi lahko le spremenila kakšen detajl in bi za pikico bolje odplezala. Takšna uvrstitev mi res veliko pomeni, ker mi da še dodatno motivacijo in je res dobra popotnica za naprej, hkrati pa mi da tudi potrditev, česa sem sposobna, in malo samozavesti," se je veselila 18-letna športna plezalka iz Žirovnice.

To je bila tretja Rosina tekma med članicami, potem ko se je 14. julija v Chamonixu uvrstila na 29. mesto v težavnosti, svoj članski debi pa je doživela lani na tekmi v Kopru, kjer je v polfinalu dosegla 25. mesto. Verjetno bomo zanjo lahko v živo navijali tudi letos v Kopru, in sicer 6. in 7. septembra.

V polfinalu tekme SP v Brianconu so nastopile še štiri Slovenke: Lucija Tarkuš se je uvrstila na 13. in Sara Čopar na 14. mesto, Lana Skušek na 17. in Vita Lukan na 18. mesto. Moška dvojica je tekmovanje sklenila v kvalifikacijah: Martin Bergant je bil 39. in Lovro Črep 49.