ZVEZA
SLOVENIJE

nedelja, 3. julij 2011, ob 0. uri

Klemen Bečan deseti v Sheffieldu

V finale tekme svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Sheffieldu (Velika Britanija) se ni uspelo uvrstiti nobenemu slovenskemu predstavniku. Najbolje se je odrezal športni plezalec Klemen Bečan, ki je v današnjem polfinalu zasedel končno deseto mesto. Drugi Slovenec Jernej Kruder je nastop končal v kvalifikacijah, in sicer na 27. mestu (med 51 tekmovalci).

Bečan je v kvalifikacijah zasedel 11. mesto, ki si ga je delil še z dvema tekmovalcema, v svoji kvalifikacijski skupini pa je bil šesti s petimi preplezanimi balvani v osmih poskusih. V polfinalu pa se je odrezal nekoliko slabše. Uspešno je opravil le z enim polfinalnim balvanom od štirih, kar ni zadostovalo za uvrstitev med šesterico najboljših. Deseto mesto si je delil z britanskim tekmovalcem Jonathanom Partridgem.

Prvo mesto so si sicer v kvalifikacijah delili kar trije tekmovalci. V polfinalu pa je le Rus Aleksej Rubcov preplezal vse štiri polfinalne balvane.

V ženski konkurenci na tokratni tekmi ni nobene slovenske predstavnice. Mina Markovič se je namreč odločila, da bo tekmo na Otoku izpustila in se raje v avstrijskem Imstu s preostalimi člani slovenske reprezentance posvetila pripravam na SVETOVNO PRVENSTVO, ki bo od 15. do 24. julija v italijanskem Arcu ob Gardskem jezeru.