Manca Ogrin
09.12.2025 21:46
32
Manca Ogrin
09.12.2025 21:46
32
Aleš Česen na sprejemu pri županu Preddvora, na fotografiji z vsemi, ki so počastili njegov tretji zlati cepin: Aleš Drekonja, Miha Marenče, župan Rok Roblek, Česen, Franci Ekar, predsednik PZS Jože Rovan in Tomaž Jamnik. (foto Tina Vidmar)
Za Aleša Česna je to že tretji zlati cepin, kar ga uvršča med šest vrhunskih alpinistov na svetu, ki so to mednarodno priznanje prejeli trikrat ali večkrat. Kot je ob tem uspehu povedal Česen, te nagrade ne doživlja kot trofejo, ampak kot priznanje vrednotam klasičnega alpinizma.
Svečanega sprejema v čast Alešu Česnu so se na županovo povabilo udeležili tudi v Preddvoru živeči alpinisti: Tomaž Jamnik z osvojenim osemtisočakom Broad Peak, Miha Marenče tudi z osemtisočakom Dhalaugiri, Srečo Rehberger, ki spada med velikane športnega plezanja, in Franc Ekar z bogato alpinistično preteklostjo tudi nad 7000 metri. Sprejema sta se udeležila tudi predsednik Planinske zveze Slovenije Jože Rovan in predsednik PD Dreddvor Aleš Drekonja. Predsednik PZS, ki je v daljšem nagovoru čestital Česnu za svetovno prepoznavne alpinistične dosežke, je tudi orisal slovensko planinsko organizacijo, delo in pričakovani nadaljnji razvoj planinstva, alpinizma in športnega plezanja, ob vsem tem tudi udejstvovanje s posebnimi poudarki na ohranjanju gorske narave.
Vsi zbrani so Alešu Česnu, domačinu in občanu Preddvora iskreno čestitali za izjemen alpinistični dosežek, ki nas vse navdaja s ponosom in spoštovanjem do gora ter ljudi, ki tudi gore premikajo z odločnostjo in srčnostjo, kot se je izrazil Ekar. Mlado Planinsko društvo Preddvor je med drugim leta 2023 prejelo dva naziva naj planinske koče, in sicer za Zavetišče v Hudičevem borštu na Zaplati in Planinsko kočo na Sv. Jakobu. Predsednik PD Preddvor Aleš Drekonja je izročil društveno priznanje Alešu Česnu, ki je ob tej posebni priložnosti postal član PD Preddvor. Kot je povedal, tudi sam, kadar je doma, trenira v planinski okolici Preddvora.