Jennifer Buckley tudi mladinska svetovna prvakinja 2024 na balvanih

Športno plezanje |
Komisija za športno plezanje |
Objavil(a): Manca Ogrin
Mlada slovenska športna plezalka Jennifer E. Buckley je 27. avgusta na mladinskem svetovnem prvenstvu 2024 Guiyangu na Kitajskem znova zmagala. Le tri dni po tem, ko je slavila v težavnosti, je postala tudi mladinska svetovna prvakinja v balvanskem plezanju v kadetski kategoriji do 18 let.
Kadetinja Jennifer E. Buckley (PK Scena), ki je 24. avgusta postala že mladinska svetovna prvakinja v težavnosti v kategoriji do 18 let, je tri dni pozneje svojo prevlado pokazala tudi na balvanih. Vodila je že po polfinalu, v finalu pa je edina dosegla vrh vseh štirih balvanskih problemov in si tako na mladinskem svetovnem prvenstvu v Guiyangu na Kitajskem priplezala še balvansko krono. Na drugo mesto se je uvrstila Japonka Kaho Murakoshi z dvema vrhovoma in štirimi cona oprimki, tretja je bila Španka Geila Marcia Martin z vrhom in štirimi conami.

msp_2024_jenny_foto_richard_aspland
Jennifer Buckley je na Kitajskem postala mladinska svetovna prvakinja tako v težavnosti kot na balvanih (foto Richard Aspland/IFSC)

17-letna Slovenka, ki z družino živi v Švici, spada med najobetavnejše športne plezalke na svetu. Lani je bila kadetska svetovna podprvakinja na balvanih in evropska podprvakinja v težavnosti, konec junija pa je v Innsbrucku uspeh nadgradila z drugim mestom na balvanih na svoji prvi članski tekmi in se na stopničkah pridružila svoji vzornici Janji Garnbret.

YW24___Richard_Aspland_IFSC_774
Jennifer Buckley tudi mladinska svetovna prvakinja 2024 na balvanih (foto Richard Aspland/IFSC)

V polfinalu je od Slovenk v kategoriji do 18 let nastopila tudi Lana Gorič, ki je bila 13. Pred tem je v kvalifikacijah zasedla 15. mesto. Nastopi na balvanih v prihodnjih dneh čakajo še mladinke in mladince do 20. in 16. leta starosti. V kvalifikacijah bodo od Slovenk v mlajši kategoriji nastopile Tia Brnot MrakEva Škrlec in Naja Isak, v starejši pa Lina Funa. Pri fantih pa bo v kategoriji do 20 let nastopal Gorazd Jurekovič.

To je že tretja zlata medalja za slovensko mladinsko reprezentanco v športnem plezanju na SP na Kitajskem. Poleg kadetinje Buckley, ki se lahko pohvali z dvema, si je 24. avgusta zlato v težavnostnem plezanju priplezala tudi mladinka Rosa Rekar v kategoriji do 20 let.

sp-koper-2024-vstopnice_1
Obe mladinski svetovni prvakinji bosta nastopili tudi na domači tekmi svetovnega pokala v težavnostnem plezanju v Kopru.